Suszarka dla seniora – idealny prezent

Suszarka dla seniora – idealny prezent

Nowe technologie – tylko dla młodych?

Wiemy, ile czasu zajmują rutynowe, codzienne obowiązki. Choć wykonujemy je mechanicznie i z oczywistych względów nie skupiamy się nad nimi, gdybyśmy zsumowali, ile czasu nam zajmują, pewnie okazałoby się, że o wiele więcej niż zakładamy. Na szczęście naprzeciw naszemu zabieganiu i ustawicznemu braku czasu wychodzą nowe sprzęty, które zaprojektowane w sposób przemyślany sposób pozwalają nam zaoszczędzić czas, energię czy przestrzeń.

 

Jeśli mamy pod dostatkiem czasu, sił i miejsca, można jeszcze rozpatrzyć cenny aspekt wygody. O ile dla młodych osób większość domowych obowiązków jest głównie pożeraczem czasu, o tyle dla osób starszych może być po prostu problematyczna. Warto zastanowić się nad tym w kontekście suszenia prania.

 

Automatyczna suszarka ścienno-sufitowa

Zoomba to suszarka, która w pełni dostosowuje się do oczekiwań użytkowników. Dzięki automatycznemu mechanizmowi i regulacji opuszczający się ruszt można zatrzymać na odpowiedniej, optymalnej wysokości. Dzięki temu nie trzeba się niepotrzebnie pochylać, by zawiesić pranie, ani także podnosić zbyt wysoko rąk i trzymać ich w górze, co jest ważne szczególnie dla osób starszych, które często z różnych względów zdrowotnych mają ograniczony zakresu ruchu lub takie pozycje wywołują u nich dyskomfort.

 

Pranie podnosi bezpieczny mechanizm

O ile młodym ludziom nie brakuje sił, o tyle seniorzy powinni swe siły oszczędzać. Rozkładanie suszarki wolnostojącej lub mocowanie się z kilkoma kilogramami prania za pomocą nylonowych sznurków, nie jest ani wygodne, ani bezpieczne. Chwila nieuwagi i ciężkie pranie z impetem może spaść. Zoombie się to nie zdarzy – 4 stalowe linki są wprawiane w ruch za pomocą automatycznego silnika. Zatrzymany na odpowiedniej wysokości zostanie na swoim miejscu tak długo, aż nie zostanie uruchomiony ponownie za pomocą przycisku na pilocie.

 

Tradycja w nowoczesnej formie

Zoomba jest innowacyjną odsłoną łącząca w sobie najlepsze cechy tradycyjnych suszarek. To produkt wykonany z troską o wszystkie praktyczne aspekty. Bez zbędnych gadżetów, w prostej estetyce, klasycznym wydaniu, w najwyższej jakości. Suszarka wykonana jest ze stali – to nie suszarka plastikowa, która po kilku miesiącach użytkowania jest do wymiany lub reparacji, której koszty przewyższają zakup nowej.

 

Zoomba to produkt dla mojego rodzica, dziadka, babci?

Obsługa suszarki jest bajecznie prosta. Poręczny pilot posiada jedynie 3 przyciski – góra – stop – dół. To nie suszarka z tuzinem funkcji, z których i tak często ostatecznie się nie korzysta. Pilot nie zagubi się – w zestawie jest poręczny uchwyt, który można zamocować blisko suszarki. Co ważne, pranie rozwieszone na Zoombie, suszy się w sposób naturalny, nie naruszając struktury tkanin. Pranie na Zoombie możesz zawiesić bezpośrednio na drążkach lub na wieszakach. Dzięki temu pranie może już „prasować się” w trakcie suszenia, ponieważ właściwe rozłożenie usprawni późniejsze wyrównywanie tkanin. Optymalne dystanse między drążkami ułatwiają zawieszanie prania, sprawiając, że nawet grubsze swetry czy ciepłe kocyki, bez trudu zmieszczą się na suszarce.

Zoomba to suszarka idealna dla zwolenników sprawdzonych mechanizmów w nowoczesnej formie. A więc jeśli Twoi bliscy to zwolennicy tradycyjnych rozwiązań, a Ty jesteś sympatykiem postępu i innowacji, Zoomba zdecydowanie będzie trafionym prezentem.