Zoomba – o naturalnym procesie suszenia prania

Zoomba – o naturalnym procesie suszenia prania

Sposób suszenia prania ma znaczenie?

Choć robienie prania jest czynnością rutynową, warto pochylić się nad tym tematem. Dlaczego? To, w jaki sposób suszymy pranie, ma wpływ chociażby na to, jak długo nasze rzeczy będą nam służyć. Jeśli lubimy swoje ubrania i mamy na względzie kwestie związane z ekologią, powinniśmy suszyć pranie, unikając podstawowych błędów, które mogą w znaczący sposób wydłużyć sam proces schnięcia oraz dodatkowo negatywnie wpłynąć na nasze tkaniny.

Co zrobić, by pranie szybciej schło?

To pytanie zadaje chyba każdy, kto zajmuje się praniem! Pranie, które ma zostać rozwieszone na suszarce, powinno być dobrze odwirowane – nie może ociekać wodą. Jej nadmiar potrafi znacznie wydłużyć czas schnięcia, a także zwiększy poziom wilgoci, jeśli suszymy pranie w pomieszczeniu. Dobrą praktyką jest umieszczenie suchego ręcznika w pralce w trakcie drugiego wirowania – pochłonie on nadmiar wody. Jeśli warunki pogodowe na to pozwalają, najlepiej lekko uchylić okno lub stworzyć mikroszczelinę, by parująca woda znalazła ujście.

Jak rozwieszać pranie na suszarce?

Ważne jest to, w jaki sposób rozwiesisz pranie na samej suszarce. Przed rozwieszeniem pranie powinno zostać „strzepnięte” i w miarę możliwości wygładzone. Jeśli po wyciągnięciu z pralki jest bardzo wygniecione, najprawdopodobniej za dużo ubrań pierze się na raz. Optymalne jest wypełnienie ok. ¾ wielkości bębna przy zachowaniu odpowiedniej dopuszczalnej wagi prania – warto zwrócić na to uwagę. Przy wieszaniu prania zachowaj równe odstępy pomiędzy tkaninami i zadbaj o to, by pomiędzy ubraniami był dystans. Dzięki temu nie „zablokujesz” przepływu powietrza. Pamiętaj o tym, że koszule najlepiej rozwiesić na wieszaku – dzięki temu już nie zmarnujesz tyle czasu i sił na prasowanie.

Zimą ma sens wieszanie prania na zewnątrz?

O ile wywieszanie prania na świeżym powietrzu latem jest oczywiste, o tyle wywieszanie prania w zimie budzi kontrowersje. Czy słusznie? Jeśli na dworze nie pada, tylko jest mroźno, można zdecydować się na wywieszenie prania na zewnątrz, ponieważ zimne powietrze dobrze wpływa na odparowywanie wody z tkanin. Po pewnym czasie można rozwiesić pranie w pomieszczeniu, by wyeliminować zesztywnienie, do którego doszło pod wpływem zimna. Pranie dosuszy się w domu. Pamiętaj, by po suszeniu przewietrzyć pomieszczenie. Dzięki temu zapobiegniesz gromadzeniu się wilgoci oraz usuniesz pozostałości oparów po detergentach użytych w trakcie prania.

Jak Zoomba pomoże mi w suszeniu prania?

Jeśli jesteś zwolennikiem naturalnego suszenia ubrań, Zoomba jest suszarką idealną dla Ciebie. Dzięki solidnym drążkom o odpowiednim rozstawie bez problemu zawiesisz większe i mniejsze ubrania oraz zachowasz właściwy przepływ powietrza. Na Zoombie możesz także zawiesić wieszaki, a więc koszule czy bluzki nie będą odkształcone przez klamerki. To jest również ważne, kiedy suszymy np. swetry – nie zaleca się ich zawieszać za pomocą klamerek, ponieważ może to doprowadzić do rozciągnięcia ubrań. Na drążkach Zoomby bez problemu również „na płasko”, w poziomie, rozłożysz wełniany sweter.